EPCOS (TDK) B43305E2337M67
B43305E2337M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43305E2337M67
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43305E2337M67.pdf
Availability of B43305E2337M67
QUANTITY
B43305E2337M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305E2337M67
Internal Part NumberEIS-B43305E2337M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)380 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.53A
Impedance520 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305E2337M67
Related LinksB43305E, B43305E2337M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305E2337M67 Details Description
Related parts for B43305E2337M67
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 125V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 40-LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE AVIAN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 256X9 10NS 64QFP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf