EPCOS (TDK) B43504A9127M67
B43504A9127M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43504A9127M67
Brief Description
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504A9127M67.pdf
Availability of B43504A9127M67
QUANTITY
B43504A9127M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A9127M67
Internal Part NumberEIS-B43504A9127M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)730 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current700mA
Impedance910 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A9127M67
Related LinksB43504A, B43504A9127M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A9127M67 Details Description
Related parts for B43504A9127M67
TRANS NPN DARL 325V 4A TO-220 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 21POS 2MM T/H datasheet.pdf
HIGH SPEED CONN.1.27 PITCH SMT datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 24 CONTAC datasheet.pdf
CONN SPRING PAD 3POS SNGL SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf