EPCOS (TDK) B43504A9277M7
B43504A9277M7 picture photo
Mfg. Part Number
B43504A9277M7
Brief Description
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504A9277M7.pdf
Availability of B43504A9277M7
QUANTITY
B43504A9277M7 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A9277M7
Internal Part NumberEIS-B43504A9277M7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance270µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)320 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.3A
Impedance410 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A9277M7
Related LinksB43504, B43504A9277M7 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A9277M7 Details Description
Related parts for B43504A9277M7
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 155MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.8V 60A 108W datasheet.pdf
LASER SELF-LAM LABEL 1.00 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 9POS datasheet.pdf