EPCOS (TDK) B43504A9687M
B43504A9687M picture photo
Mfg. Part Number
B43504A9687M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504A9687M.pdf
Availability of B43504A9687M
QUANTITY
B43504A9687M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A9687M
Internal Part NumberEIS-B43504A9687M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.55A
Impedance160 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.244" (57.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A9687M
Related LinksB43504, B43504A9687M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A9687M Details Description
Related parts for B43504A9687M
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.83UH SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
40+40 DIL SMT PLUG 6MM HIGH datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 37C P 72" YEL datasheet.pdf