EPCOS (TDK) B43505A5227M60
B43505A5227M60 picture photo
Mfg. Part Number
B43505A5227M60
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
B43505A5227M60.pdf
Availability of B43505A5227M60
QUANTITY
B43505A5227M60 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43505A5227M60
Internal Part NumberEIS-B43505A5227M60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)620 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.3A
Impedance730 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43505A5227M60
Related LinksB43505A, B43505A5227M60 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43505A5227M60 Details Description
Related parts for B43505A5227M60
IC 4.55V SUPPLY MONITOR SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 50POS F-F 12" datasheet.pdf
CONN PIN 32-28 AWG TIN datasheet.pdf
OSC XO 19.44MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLU 2000' datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH datasheet.pdf
MICRO 31C S 48" WHT JACKP NI datasheet.pdf