EPCOS (TDK) B43510A9278M
B43510A9278M picture photo
Mfg. Part Number
B43510A9278M
Brief Description
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43510A9278M.pdf
Availability of B43510A9278M
QUANTITY
B43510A9278M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43510A9278M
Internal Part NumberEIS-B43510A9278M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package56
PackagingBulk
Capacitance2700µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)26 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current9.58A
Impedance32 mOhm
Lead Spacing0.984" (25.00mm)
Size / Dimension1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max)4.016" (102.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43510A9278M
Related LinksB43510, B43510A9278M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43510A9278M Details Description
Related parts for B43510A9278M
HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# BLK 12" datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 990MA 340 MOHM datasheet.pdf
VHDM BP PWR 8 ROW 50 SAU 3CKT datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CABLE OPT 4X10GBPS QSFP 25M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W WH/BK 6"LD datasheet.pdf