EPCOS (TDK) B43510A9687M
B43510A9687M picture photo
Mfg. Part Number
B43510A9687M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43510A9687M.pdf
Availability of B43510A9687M
QUANTITY
B43510A9687M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43510A9687M
Internal Part NumberEIS-B43510A9687M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.74A
Impedance130 mOhm
Lead Spacing0.984" (25.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.441" (62.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43510A9687M
Related LinksB43510, B43510A9687M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43510A9687M Details Description
Related parts for B43510A9687M
BASE RACEWAY PWR LRG GY10' datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf