EPCOS (TDK) B43510B3687M
B43510B3687M picture photo
Mfg. Part Number
B43510B3687M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP
Datasheet Download
B43510B3687M.pdf
Availability of B43510B3687M
QUANTITY
B43510B3687M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43510B3687M
Internal Part NumberEIS-B43510B3687M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating385V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.7A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43510B3687M
Related LinksB43510, B43510B3687M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43510B3687M Details Description
Related parts for B43510B3687M
KIT FERRULE INS DIN AWG12-6 datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 15POS STD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 68 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 60POS 5ROW datasheet.pdf
CHANGEHEAD 0332 20000 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf