EPCOS (TDK) B43601A5127M67
B43601A5127M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43601A5127M67
Brief Description
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
B43601A5127M67.pdf
Availability of B43601A5127M67
QUANTITY
B43601A5127M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43601A5127M67
Internal Part NumberEIS-B43601A5127M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.01A
Impedance1.27 Ohm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43601A5127M67
Related LinksB43601A, B43601A5127M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43601A5127M67 Details Description
Related parts for B43601A5127M67
IDC CABLE - MCF20K/MC20G/MCF20K datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC PHOTOFLASH CAP CHRGR TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 30POS 5ROW datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/12/90 1.5SN BK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TAG ID RATINGS 5.75"X3" BK/RD/WT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 15KV AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf