EPCOS (TDK) B43821F2226M2
B43821F2226M2 picture photo
Mfg. Part Number
B43821F2226M2
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL
Datasheet Download
B43821F2226M2.pdf
Availability of B43821F2226M2
QUANTITY
B43821F2226M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43821F2226M2
Internal Part NumberEIS-B43821F2226M2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)8.4 Ohm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current170mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43821F2226M2
Related LinksB43821, B43821F2226M2 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43821F2226M2 Details Description
Related parts for B43821F2226M2
CAP CER 8200PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 12.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 32POS datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT RA datasheet.pdf