EPCOS (TDK) B43851F2106M
B43851F2106M picture photo
Mfg. Part Number
B43851F2106M
Brief Description
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
Datasheet Download
B43851F2106M.pdf
Availability of B43851F2106M
QUANTITY
B43851F2106M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43851F2106M
Internal Part NumberEIS-B43851F2106M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43851
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43851F2106M
Related LinksB43851, B43851F2106M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43851F2106M Details Description
Related parts for B43851F2106M
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 90.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 45A datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 77.76MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf