EPCOS (TDK) B43858C9107M
B43858C9107M picture photo
Mfg. Part Number
B43858C9107M
Brief Description
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
Datasheet Download
B43858C9107M.pdf
Availability of B43858C9107M
QUANTITY
B43858C9107M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43858C9107M
Internal Part NumberEIS-B43858C9107M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43858
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43858C9107M
Related LinksB43858, B43858C9107M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43858C9107M Details Description
Related parts for B43858C9107M
IDC CABLE - HSR60H/AE60G/HPK60H datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
MODULE ANT CONN ZIGBEE 2MW U.FL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO15 datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf