Vishay Sfernice D2TO035C934R0JTE3
D2TO035C934R0JTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO035C934R0JTE3
Brief Description
RES SMD 934 OHM 5% 35W TO263
Datasheet Download
D2TO035C934R0JTE3.pdf
Availability of D2TO035C934R0JTE3
QUANTITY
D2TO035C934R0JTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO035C934R0JTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO035C934R0JTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)934
Tolerance±5%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO035C934R0JTE3
Related LinksD2TO035C, D2TO035C934R0JTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO035C934R0JTE3 Details Description
Related parts for D2TO035C934R0JTE3
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL/TRPL SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" WW datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF1 ACCESSORIES datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C031MS-3,0C1-2 datasheet.pdf
PPC 1 5/S-NS/3 (1GY/1BU/1GNYE) datasheet.pdf
200UF 50V 16.1X41.7 85C AXI datasheet.pdf