EPCOS (TDK) B43867A1226M
B43867A1226M picture photo
Mfg. Part Number
B43867A1226M
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL
Datasheet Download
B43867A1226M.pdf
Availability of B43867A1226M
QUANTITY
B43867A1226M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43867A1226M
Internal Part NumberEIS-B43867A1226M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43867
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating160V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 140°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current145mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43867A1226M
Related LinksB43867, B43867A1226M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43867A1226M Details Description
Related parts for B43867A1226M
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 7.7V RING datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 700MA 360 MOHM datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
IC PLL AUD CLK SYNTHESIZER 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
12000UF 50V 35X40 datasheet.pdf