EPCOS (TDK) B43867A4226M
B43867A4226M picture photo
Mfg. Part Number
B43867A4226M
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL
Datasheet Download
B43867A4226M.pdf
Availability of B43867A4226M
QUANTITY
B43867A4226M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43867A4226M
Internal Part NumberEIS-B43867A4226M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43867
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 140°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current210mA
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43867A4226M
Related LinksB43867, B43867A4226M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43867A4226M Details Description
Related parts for B43867A4226M
TRANSFORMER AUDIO 10/40K IMPED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 MM 142UM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 1.02MM datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 61MM datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf
ANTENNA 868MHZ 1/2WAVE WHIP SMA datasheet.pdf