EPCOS (TDK) B57164K104J52
B57164K104J52 picture photo
Mfg. Part Number
B57164K104J52
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% DISC
Datasheet Download
B57164K104J52.pdf
Availability of B57164K104J52
QUANTITY
B57164K104J52 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57164K104J52
Internal Part NumberEIS-B57164K104J52
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,500
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/75-
B25/1004600K
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max450mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypePCB, Through Hole
Package / CaseDisc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57164K104J52
Related LinksB57164, B57164K104J52 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57164K104J52 Details Description
Related parts for B57164K104J52
CONN RECEPT 41POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLSIDE ROTARY datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 9VC 8SOIC datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/ 7-H-3 5 P20 R44 datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 287.7VC AXIAL datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf