EPCOS (TDK) B57164K330J
B57164K330J picture photo
Mfg. Part Number
B57164K330J
Brief Description
THERMISTOR NTC 33 OHM 5% RADIAL
Datasheet Download
B57164K330J.pdf
Availability of B57164K330J
QUANTITY
B57164K330J Order Process
Ship out your order
Specifications of B57164K330J
Internal Part NumberEIS-B57164K330J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package2,000
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C33
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/75-
B25/1002900K
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max450mW
Length - Lead Wire1.42" (36.00mm)
Mounting TypePCB, Through Hole
Package / CaseDisc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57164K330J
Related LinksB5716, B57164K330J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57164K330J Details Description
Related parts for B57164K330J
FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ICL 3 OHM 20% 4A 11MM datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC MCU PSOC 16K FLASH 2K 32QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6R 10C ADV MATE CHEV datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 8POS PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf