Panasonic Electronic Components ERA-8ARB113V
ERA-8ARB113V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB113V
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB113V.pdf
Availability of ERA-8ARB113V
QUANTITY
ERA-8ARB113V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB113V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB113V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB113V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB113V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB113V Details Description
Related parts for ERA-8ARB113V
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 30PS GOLD SMD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
REFLECTOR 1POS 21.6MM SQ 12.9MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf