EPCOS (TDK) B57211P120M351
B57211P120M351 picture photo
Mfg. Part Number
B57211P120M351
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 12 OHM 20% 4A 13MM
Datasheet Download
B57211P120M351.pdf
Availability of B57211P120M351
QUANTITY
B57211P120M351 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57211P120M351
Internal Part NumberEIS-B57211P120M351
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
SeriesP11
PackagingTape & Reel (TR)
R @ 25°C12 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max4A
R @ Current0.218 Ohm
Diameter0.51" (13mm)
Approvals-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57211P120M351
Related LinksB57211P, B57211P120M351 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57211P120M351 Details Description
Related parts for B57211P120M351
MOSFET N-CH 400V 10A TO-262 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 350A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
KIT DEV TEST EZRADIO SI4320 RX datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A 5WLCSP datasheet.pdf
RES 193K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLEX 32POS PINS datasheet.pdf
PLUG 4POS datasheet.pdf