EPCOS (TDK) B57237S330M51
B57237S330M51 picture photo
Mfg. Part Number
B57237S330M51
Brief Description
ICL 33 OHM 20% 2.5A 15MM
Datasheet Download
B57237S330M51.pdf
Availability of B57237S330M51
QUANTITY
B57237S330M51 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57237S330M51
Internal Part NumberEIS-B57237S330M51
Circuit Protection Offering
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
R @ 25°C33 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max2.5A
R @ Current-
Diameter0.59" (15mm)
ApprovalsUL
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57237S330M51
Related LinksB57237, B57237S330M51 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57237S330M51 Details Description
Related parts for B57237S330M51
IC 12-BIT 4+4+4 PORT D/A 28-DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 3POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf