EPCOS (TDK) B57276K123A27
B57276K123A27 picture photo
Mfg. Part Number
B57276K123A27
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR PROBE 12K OHM NTC
Datasheet Download
B57276K123A27.pdf
Availability of B57276K123A27
QUANTITY
B57276K123A27 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57276K123A27
Internal Part NumberEIS-B57276K123A27
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C12k
Resistance Tolerance±2%
B Value Tolerance±1.5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/1003760K
Operating Temperature-10°C ~ 100°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire-
Mounting Type-
Package / CaseCylindrical Probe Assembly
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57276K123A27
Related LinksB57276, B57276K123A27 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57276K123A27 Details Description
Related parts for B57276K123A27
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
IC MOD VECT 1.5-2.4GHZ 24LFCSP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.3MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE ADAPTER 6 POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf