EPCOS (TDK) B57431V2222J62
B57431V2222J62 picture photo
Mfg. Part Number
B57431V2222J62
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 5% 0805
Datasheet Download
B57431V2222J62.pdf
Availability of B57431V2222J62
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B57431V2222J62 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57431V2222J62
Internal Part NumberEIS-B57431V2222J62
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max210mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57431V2222J62
Related LinksB57431V, B57431V2222J62 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57431V2222J62 Details Description
Related parts for B57431V2222J62
CRIMPTOOL 1300 SERIES FRAME datasheet.pdf
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 2.54MM IDC W/POL datasheet.pdf
CABLE BNC MALE W/O BOOT 144" datasheet.pdf
CONN HEADER 94POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 200MW 1005 datasheet.pdf
1CH DELCON INPUT SOCKET MODULE datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf