EPCOS (TDK) B57431V2332J62
B57431V2332J62 picture photo
Mfg. Part Number
B57431V2332J62
Brief Description
THERMISTOR NTC 3.3K OHM 5% 0805
Datasheet Download
B57431V2332J62.pdf
Availability of B57431V2332J62
QUANTITY
B57431V2332J62 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57431V2332J62
Internal Part NumberEIS-B57431V2332J62
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3.3k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/75-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max210mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57431V2332J62
Related LinksB57431V, B57431V2332J62 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57431V2332J62 Details Description
Related parts for B57431V2332J62
BOOT PUSHBUTTON 3/8-27THD BLACK datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 75W datasheet.pdf
HVT-C-BU.AG.2,5 QMM datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RHT-2251CC HAND TOOL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf