EPCOS (TDK) B57431V2333J62
B57431V2333J62 picture photo
Mfg. Part Number
B57431V2333J62
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% 0805
Datasheet Download
B57431V2333J62.pdf
Availability of B57431V2333J62
QUANTITY
B57431V2333J62 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57431V2333J62
Internal Part NumberEIS-B57431V2333J62
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
PCN OtherLead Free Glass Update 22/May/2015
Standard Package3,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max210mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57431V2333J62
Related LinksB57431V, B57431V2333J62 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57431V2333J62 Details Description
Related parts for B57431V2333J62
CAP CER 1700PF 20KV Y5S DISK datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LED DOT MATRX 24X48 RD, GRN, ORN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
VARIOFACE SCREW/DSUB 25POS datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 564MA 220 MOHM datasheet.pdf
I/O MODULE 8 DIGITAL 8 SOLID ST datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
BS 1363 PLUG-C13 10A 250V BEIGE datasheet.pdf
SPCL UNIV SFTY MAT 18.5X72" W/5M datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf