EPCOS (TDK) B57431V2682K62
B57431V2682K62 picture photo
Mfg. Part Number
B57431V2682K62
Brief Description
THERMISTOR NTC 6.8K OHM 10% 0805
Datasheet Download
B57431V2682K62.pdf
Availability of B57431V2682K62
QUANTITY
B57431V2682K62 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57431V2682K62
Internal Part NumberEIS-B57431V2682K62
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C6.8k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/75-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max210mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57431V2682K62
Related LinksB57431V, B57431V2682K62 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57431V2682K62 Details Description
Related parts for B57431V2682K62
TRANS NPN 100V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 2W DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 220MA 4.3 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.27V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf