EPCOS (TDK) B57863S303F40
B57863S303F40 picture photo
Mfg. Part Number
B57863S303F40
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 30K OHM 1% RAD
Datasheet Download
B57863S303F40.pdf
Availability of B57863S303F40
QUANTITY
B57863S303F40 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57863S303F40
Internal Part NumberEIS-B57863S303F40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C30k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/1003964K
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Power - Max60mW
Length - Lead Wire1.48" (37.50mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57863S303F40
Related LinksB57863, B57863S303F40 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57863S303F40 Details Description
Related parts for B57863S303F40
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 1A 24V datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.98KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 965MA 130 MOHM datasheet.pdf
RES 470 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 80A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf