Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ362
MNR14E0ABJ362 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ362
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ362.pdf
Availability of MNR14E0ABJ362
QUANTITY
MNR14E0ABJ362 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ362
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ362
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ362
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ362 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ362 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ362
SWITCH PUSH 4PST 5A 250V datasheet.pdf
IC SOUND PROC VIDEO-IF 28SSOP datasheet.pdf
METRAL HDR RA PWR 4X6 datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3.81MM 16POS datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
IC QUAD HALF BRDG TRPL SW 54SOIC datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HORIZ SMT RECEP .015-.022" datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 15W datasheet.pdf