EPCOS (TDK) B57867S104H140
B57867S104H140 picture photo
Mfg. Part Number
B57867S104H140
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 3% BEAD
Datasheet Download
B57867S104H140.pdf
Availability of B57867S104H140
QUANTITY
B57867S104H140 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57867S104H140
Internal Part NumberEIS-B57867S104H140
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/1004540K
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Power - Max60mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57867S104H140
Related LinksB57867S, B57867S104H140 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57867S104H140 Details Description
Related parts for B57867S104H140
LED 3MM YELLOW/GREEN PC MNT datasheet.pdf
PTC-FUSE SMD (1206) datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
PAK50 CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
D4N-4A20 datasheet.pdf
CAP FILM 60UF 5% 700VDC RADIAL datasheet.pdf
MKP 0.068UF 5% 2000VDC DRAWING T datasheet.pdf