EPCOS (TDK) B59100M1130A70
B59100M1130A70 picture photo
Mfg. Part Number
B59100M1130A70
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 100OHM 130DEG RAD
Datasheet Download
B59100M1130A70.pdf
Availability of B59100M1130A70
QUANTITY
B59100M1130A70 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59100M1130A70
Internal Part NumberEIS-B59100M1130A70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package400
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesB59100
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100
Resistance Tolerance-
Operating Temperature90°C ~ 160°C
Power - Max-
Mounting TypePCB, Through Hole
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59100M1130A70
Related LinksB59100M, B59100M1130A70 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59100M1130A70 Details Description
Related parts for B59100M1130A70
PANEL INTERNAL 2MM ZINC PLATED datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 2PL datasheet.pdf
RES SMD 34.8OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 221 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 20-uSMD datasheet.pdf