Yageo FMP300FRF73-3K3
FMP300FRF73-3K3 picture photo
Mfg. Part Number
FMP300FRF73-3K3
Brief Description
RES 3.3K OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
FMP300FRF73-3K3.pdf
Availability of FMP300FRF73-3K3
QUANTITY
FMP300FRF73-3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP300FRF73-3K3
Internal Part NumberEIS-FMP300FRF73-3K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP300FRF73-3K3
Related LinksFMP300F, FMP300FRF73-3K3 Datasheet, Yageo Distributor
FMP300FRF73-3K3 Details Description
Related parts for FMP300FRF73-3K3
TOOL CRIMPER 12-22AWG INSULATED datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 10W OUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A MFLAT datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A QC TERM datasheet.pdf
CONN PLUG 8PIN KEY B W/END CAP datasheet.pdf
CONTROL REMOTE DSPLAY GASKET datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 04CKT datasheet.pdf
DIODE STUD MNT 240A 1000V DO-9 datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf