EPCOS (TDK) B59100M1150A70
B59100M1150A70 picture photo
Mfg. Part Number
B59100M1150A70
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 100OHM 150DEG RAD
Datasheet Download
B59100M1150A70.pdf
Availability of B59100M1150A70
QUANTITY
B59100M1150A70 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59100M1150A70
Internal Part NumberEIS-B59100M1150A70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package200
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesB59100
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100
Resistance Tolerance-
Operating Temperature90°C ~ 160°C
Power - Max-
Mounting TypePCB, Through Hole
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59100M1150A70
Related LinksB59100M, B59100M1150A70 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59100M1150A70 Details Description
Related parts for B59100M1150A70
CONN HEADER 28POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A VMT3 datasheet.pdf
LED 2MM VERT RED PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 4CH 2.8MSPS 48LQFP datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf