EPCOS (TDK) B59100M1170A70
B59100M1170A70 picture photo
Mfg. Part Number
B59100M1170A70
Brief Description
THERMISTOR PTC 100OHM 170DEG RAD
Datasheet Download
B59100M1170A70.pdf
Availability of B59100M1170A70
QUANTITY
B59100M1170A70 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59100M1170A70
Internal Part NumberEIS-B59100M1170A70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package200
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100
Resistance Tolerance-
Operating Temperature90°C ~ 160°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59100M1170A70
Related LinksB59100M, B59100M1170A70 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59100M1170A70 Details Description
Related parts for B59100M1170A70
MEMORY CARD COMPACTFLASH 64MB datasheet.pdf
SW ROTRY FIX LVR ROL SPDT 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A SLD datasheet.pdf
VARISTOR 22V 400A 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE AM TRANSMITTER datasheet.pdf
LMH2 TRUEWHITE LED LIGHT SOURCE datasheet.pdf
ACCY MOBILE CAP 1/4 WAVE datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf