EPCOS (TDK) B59100M1180A70
B59100M1180A70 picture photo
Mfg. Part Number
B59100M1180A70
Brief Description
THERMISTOR PTC 100OHM 180DEG RAD
Datasheet Download
B59100M1180A70.pdf
Availability of B59100M1180A70
QUANTITY
B59100M1180A70 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59100M1180A70
Internal Part NumberEIS-B59100M1180A70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package400
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100
Resistance Tolerance-
Operating Temperature90°C ~ 160°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59100M1180A70
Related LinksB59100M, B59100M1180A70 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59100M1180A70 Details Description
Related parts for B59100M1180A70
IC DECODER/DEMUX SGL 16SSOP datasheet.pdf
CAP MICA 510PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
RES SMD 74.1 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf