EPCOS (TDK) B59300M1145A70
B59300M1145A70 picture photo
Mfg. Part Number
B59300M1145A70
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 300OHM 145DEG TRI
Datasheet Download
B59300M1145A70.pdf
Availability of B59300M1145A70
QUANTITY
B59300M1145A70 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59300M1145A70
Internal Part NumberEIS-B59300M1145A70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package200
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesB59300
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C300
Resistance Tolerance-
Operating Temperature90°C ~ 160°C
Power - Max-
Mounting TypePCB, Through Hole
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59300M1145A70
Related LinksB59300M, B59300M1145A70 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59300M1145A70 Details Description
Related parts for B59300M1145A70
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN UHF PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IGBT 1200V 120A 520W TO274AA datasheet.pdf
RES SMD 2.5 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf