Littelfuse B6200.0010
B6200.0010 picture photo
Mfg. Part Number
B6200.0010
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
REVERSE POWER UNIT
Datasheet Download
B6200.0010.pdf
Availability of B6200.0010
QUANTITY
B6200.0010 Order Process
Ship out your order
Specifications of B6200.0010
Internal Part NumberEIS-B6200.0010
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B6200.0010
Related LinksB6200, B6200.0010 Datasheet, Littelfuse Distributor
B6200.0010 Details Description
Related parts for B6200.0010
JUMPER-H1506TR/A2015S/H1504TR 5" datasheet.pdf
FINGER GUARD 92X92 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 500V 15A CHASSIS datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY SNAP-IN 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 580MA 670 MOHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT PIN datasheet.pdf