EPCOS (TDK) B65517T25A1
B65517T25A1 picture photo
Mfg. Part Number
B65517T25A1
Brief Description
FERRITE CORE P 25NH K1
Datasheet Download
B65517T25A1.pdf
Availability of B65517T25A1
QUANTITY
B65517T25A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B65517T25A1
Internal Part NumberEIS-B65517T25A1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB65517
Core TypeP
Inductance Factor (Al)25nH
Tolerance±3%
GapGapped
Effective Permeability (µe)25
Initial Permeability (µi)80
MaterialK1
Core Factor (ΣI/A) mm-11.25
Effective Length (le) mm12.5
Effective Area (Ae) mm²10
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³125
FinishUncoated
Supplier Device PackageP 9 x 5
Height2.70mm
Length-
Width-
Diameter9.30mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B65517T25A1
Related LinksB6551, B65517T25A1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B65517T25A1 Details Description
Related parts for B65517T25A1
HOLDER BATT COIN 1-CELL 20MM datasheet.pdf
WIRE JOINT NYL INS 18-12AWG CLR datasheet.pdf
PATCHCORD SQ SCKT-ALLIG CLIP BLK datasheet.pdf
CONV DC/DC TRI OUT 5,15,-15V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
PRE-PRINTED MARKER TAPE REFILLS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
CBL ASSY MINI HVL FEMALE TO PIGT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
6800UF 16V 18X35,5 datasheet.pdf