EPCOS (TDK) B65686A315A27
B65686A315A27 picture photo
Mfg. Part Number
B65686A315A27
Brief Description
FERRITE CORE PM 315NH N27
Datasheet Download
B65686A315A27.pdf
Availability of B65686A315A27
QUANTITY
B65686A315A27 Order Process
Ship out your order
Specifications of B65686A315A27
Internal Part NumberEIS-B65686A315A27
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB65686
Core TypePM
Inductance Factor (Al)315nH
Tolerance±3%
GapGapped
Effective Permeability (µe)41
Initial Permeability (µi)2000
MaterialN27
Core Factor (ΣI/A) mm-10.162
Effective Length (le) mm128
Effective Area (Ae) mm²790
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²630
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³101000
FinishUncoated
Supplier Device PackagePM 74 x 59
Height29.50mm
Length-
Width-
Diameter74.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B65686A315A27
Related LinksB65686, B65686A315A27 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B65686A315A27 Details Description
Related parts for B65686A315A27
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MCF10K datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 47K OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FEMALE REAR MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN 2POS REAR/SCREW MOUNTING datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH 4PORT 64QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf