EPCOS (TDK) B66397G1500X187
B66397G1500X187 picture photo
Mfg. Part Number
B66397G1500X187
Brief Description
FERRITE CORE ETD 381NH N87
Datasheet Download
B66397G1500X187.pdf
Availability of B66397G1500X187
QUANTITY
B66397G1500X187 Order Process
Ship out your order
Specifications of B66397G1500X187
Internal Part NumberEIS-B66397G1500X187
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB66397
Core TypeETD
Inductance Factor (Al)-
Tolerance-
GapGapped
Effective Permeability (µe)-
Initial Permeability (µi)2200
MaterialN87
Core Factor (ΣI/A) mm-1-
Effective Length (le) mm-
Effective Area (Ae) mm²-
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³-
FinishUncoated
Supplier Device PackageETD 59 x 31 x 22
Height31.20mm
Length59.80mm
Width22.10mm
Diameter-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B66397G1500X187
Related LinksB66397G, B66397G1500X187 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B66397G1500X187 Details Description
Related parts for B66397G1500X187
JUMPER-H1507TR/A2015Y/H1505TR12" datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 300MA 950 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 540MA 860 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1.5W DO213AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf