EPCOS (TDK) B72500T5170S260
B72500T5170S260 picture photo
Mfg. Part Number
B72500T5170S260
Brief Description
VARISTOR 25V 30A 0603
Datasheet Download
B72500T5170S260.pdf
Availability of B72500T5170S260
QUANTITY
B72500T5170S260 Order Process
Ship out your order
Specifications of B72500T5170S260
Internal Part NumberEIS-B72500T5170S260
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)25V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge30A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts17VAC
Maximum DC Volts22VDC
Energy0.075J
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B72500T5170S260
Related LinksB72500T, B72500T5170S260 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B72500T5170S260 Details Description
Related parts for B72500T5170S260
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC RCVR 5V/3.3V 2.5GBPS 8-MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1.2K OHM 0606 datasheet.pdf
RES MO 1W 21 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf