FFF YL46615100J0G
YL46615100J0G picture photo
Mfg. Part Number
YL46615100J0G
Brief Description
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R
Datasheet Download
YL46615100J0G.pdf
Availability of YL46615100J0G
QUANTITY
YL46615100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YL46615100J0G
Internal Part NumberEIS-YL46615100J0G
Number of Levels2
Positions Per Level23
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.56 Nm (5.0 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YL46615100J0G
Related LinksYL4661, YL46615100J0G Datasheet, FFF Distributor
YL46615100J0G Details Description
Related parts for YL46615100J0G
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-12VOUT SMD datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 9POS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V/1.25V 10UMAX datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf