Vishay/Dale TNPW0402357RBETD
TNPW0402357RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402357RBETD
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402357RBETD.pdf
Availability of TNPW0402357RBETD
QUANTITY
TNPW0402357RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402357RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402357RBETD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402357RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402357RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402357RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402357RBETD
DIODE MODULE 45V 60A ISOTOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.5A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 1:1:50 SMD datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
AB 5C 3#12, 2#4 SKT PLUG datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 X6S 2.2レF 2.5V datasheet.pdf