EPCOS (TDK) B72650M131K93
B72650M131K93 picture photo
Mfg. Part Number
B72650M131K93
Brief Description
VARISTOR 184.5V 400A 1210
Datasheet Download
B72650M131K93.pdf
Availability of B72650M131K93
QUANTITY
B72650M131K93 Order Process
Ship out your order
Specifications of B72650M131K93
Internal Part NumberEIS-B72650M131K93
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)184.5V
Varistor Voltage (Typ)205V
Varistor Voltage (Max)225.5V
Current - Surge400A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts170VDC
Energy4.2J
Package / Case1210 (3225 Metric)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B72650M131K93
Related LinksB72650, B72650M131K93 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B72650M131K93 Details Description
Related parts for B72650M131K93
SCREEN CLEAR ROUND datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
NON INSL BUTTED SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 8P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC HIGH-SIDE LOAD SWITCH 12WLCSP datasheet.pdf
DIODE 0.5A 1600V 300NS DO-204AL datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 1.12 OHM datasheet.pdf
CTV 32C 32#20 PIN PLUG datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf