Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-121-C1-R0
ATS-15F-121-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-121-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15F-121-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15F-121-C1-R0
QUANTITY
ATS-15F-121-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-121-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-121-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-121-C1-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-121-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-121-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-121-C1-R0
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INV 14SO datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115VAC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf