EPCOS (TDK) B78108S1393K
B78108S1393K picture photo
Mfg. Part Number
B78108S1393K
Brief Description
FIXED IND 39UH 470MA 1.02 OHM TH
Datasheet Download
B78108S1393K.pdf
Availability of B78108S1393K
QUANTITY
B78108S1393K Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108S1393K
Internal Part NumberEIS-B78108S1393K
FamilyFixed Inductors
SeriesBC
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±10%
Current Rating470mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.02 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108S1393K
Related LinksB78108, B78108S1393K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108S1393K Details Description
Related parts for B78108S1393K
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 17POS datasheet.pdf
IC DRIVER 600V 200/420MA 8-SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS232 5V 28-SOIC datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 90FBGA datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EZDSP PWR SUPPLY F2808 F2808 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf