EPCOS (TDK) B78108T1104J
B78108T1104J picture photo
Mfg. Part Number
B78108T1104J
Brief Description
FIXED IND 100UH 85MA 12.5 OHM TH
Datasheet Download
B78108T1104J.pdf
Availability of B78108T1104J
QUANTITY
B78108T1104J Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108T1104J
Internal Part NumberEIS-B78108T1104J
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±5%
Current Rating85mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12.5 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108T1104J
Related LinksB78108, B78108T1104J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108T1104J Details Description
Related parts for B78108T1104J
IC MPU/WATCHDG 1.5-10MS SOT23-6 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT PAR 20MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC PWR MANAGER ISP 6-12V 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf