EPCOS (TDK) B78108T1123J
B78108T1123J picture photo
Mfg. Part Number
B78108T1123J
Brief Description
FIXED IND 12UH 190MA 2.4 OHM TH
Datasheet Download
B78108T1123J.pdf
Availability of B78108T1123J
QUANTITY
B78108T1123J Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108T1123J
Internal Part NumberEIS-B78108T1123J
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating190mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108T1123J
Related LinksB78108, B78108T1123J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108T1123J Details Description
Related parts for B78108T1123J
CONN HEADER 70POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
TRIAC 600V 4A TO252 datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 20G TEMP COMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8WSON datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 16V T/H datasheet.pdf