EPCOS (TDK) B78108T1152J
B78108T1152J picture photo
Mfg. Part Number
B78108T1152J
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 570MA 300 MOHM
Datasheet Download
B78108T1152J.pdf
Availability of B78108T1152J
QUANTITY
B78108T1152J Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108T1152J
Internal Part NumberEIS-B78108T1152J
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating570mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant150MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108T1152J
Related LinksB78108, B78108T1152J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108T1152J Details Description
Related parts for B78108T1152J
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK DPDT 4A 90DEG datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf