Preci-Dip 800-V3-060-30-001101
800-V3-060-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-060-30-001101
Brief Description
CONN HDR 60POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-060-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-060-30-001101
QUANTITY
800-V3-060-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-060-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-060-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-060-30-001101
Related Links800-V3-060, 800-V3-060-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-060-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-060-30-001101
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V SMD datasheet.pdf
SWITCH SIDE ROTARY SPDT 120V datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-7 datasheet.pdf