EPCOS (TDK) B78108T1332K9
B78108T1332K9 picture photo
Mfg. Part Number
B78108T1332K9
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 420MA 500 MOHM
Datasheet Download
B78108T1332K9.pdf
Availability of B78108T1332K9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B78108T1332K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108T1332K9
Internal Part NumberEIS-B78108T1332K9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108T1332K9
Related LinksB78108, B78108T1332K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108T1332K9 Details Description
Related parts for B78108T1332K9
SENSR OPTO SLOT 3.4MM TRANS THRU datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 2000VDC datasheet.pdf