EPCOS (TDK) B78148E1473J000
B78148E1473J000 picture photo
Mfg. Part Number
B78148E1473J000
Brief Description
FIXED IND 47UH 950MA 680 MOHM TH
Datasheet Download
B78148E1473J000.pdf
Availability of B78148E1473J000
QUANTITY
B78148E1473J000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148E1473J000
Internal Part NumberEIS-B78148E1473J000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesBC+
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating950mA
Current - Saturation870mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148E1473J000
Related LinksB78148E, B78148E1473J000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148E1473J000 Details Description
Related parts for B78148E1473J000
RES SMD 536 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW DO214AC datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ANT OMNI STICK 5DBI N FEMALE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 13VC SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C2R SHROUD SCREWFIX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 1.00MM 7POS THRUHL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf